معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز:

اراضی دولتی را بدون کارشناسی، تغییر کاربری و به افراد واگذار نکنید

مهندس جواد بهادری از مسئولین در سطح کلان شهرها و وزارتخانه‌ها به خصوص وزارت راه و شهرسازی خواست تا اراضی را تنها به دلیل اینکه دولتی هستند به افراد واگذار نکنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز به نقل از روزنامه نیم نگاه، جواد بهادری در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز از اراضی بلوار آفرینش ضمن اعلام مخالفت با تغییر کاربری این اراضی گفت: نمی شود در هر موقعیتی و بدون مکان یابی و امکان سنجی مکانی، برای ساخت مسکن در نظر گرفت.

وی افزود: باید قبل از هر اقدامی مسائل محیط زیستی آن دیده شود تا در آینده از لحاظ خدمات، امکانات و زیربنایی دچار مشکل نشویم.

 بهادری ادامه داد: بنده مخالف طرح تغییر کاربری اراضی بلوار آفرینش بودم، اما این طرح به تهران ارسال و به دلایلی به تصویب رسید.

معاون شهرسازی و معماری اضافه کرد: موقعیتی که برای این طرح در نظر گرفته شده، حداقل امکانات از جمله: برق، آب، گاز و غیره را ندارد و برای انتقال این تسهیلات چقدر باید هزینه کرد؟ هزینه اضافی تغییر کاربری به عهده چه کسی است؟

بهادری گفت: اینکه فقط قشر ضعیف جامعه را خانه دار کنیم مهم نیست، چرا که انسان در کنار سرپناه، خدمات، اشتغال، امکانات رفاهی و تفریحی نیاز دارد و این مکانی که در نظر گرفته شده از کدام یک از این خدمات بهره مند است؟ خدمات جانبی افرادی که قرار است در این مکان ساکن شود چگونه تامین می شود؟

 معاون شهردار شیراز تاکید کرد: از مسئولین در سطح کلان شهرها و وزارتخانه ها به خصوص وزارت راه و شهرسازی تقاضا می کنم اراضی را تنها به دلیل اینکه دولتی هستند به افراد واگذار نکنند. با کمی اقدام کار شناسی، می‌توان جلوی تبعات تغییر کاربری را گرفت.

بهادری عنوان کرد: در طرح مسکن مهر چقدر رضایت مردم حاصل شده است و این طرح تا چه میزان توانسته به کارایی های پیش‌بینی شده دست پیدا کند؟ پیشنهاد می کنم برای تغییر کاربری اراضی در طرح اقدام ملی تجدید نظر کنید و در حوزه کارشناسی به آنها توجه بیشتر و ویژه تری داشته باشید.

معاون شهرسازی و معماری توضیح داد: با توجه به خاص بودن شرایط شهر شیراز باید نگاه خاصی به معماری ساختمان ها شود که متناسب با فرهنگ، تاریخ، تمدن و اقلیم مردم باشد. در این راستا حوزه معاون شهرسازی اقدام های موثری انجام داده است و امیدوارم با همکاری شورای شهر این طرح بومی تر و بر اساس پتانسیل های خود شهر شیراز، به مسائل معماری نگاه و توجه شود.

روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز۱۴۰۰/۰۶/۱۸
منبع : معاونت شهرساری و معماری
بازدید ها : ۲۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

      تلفن : 071-32338878-32351544-32331214-32331688
پست الکترونیک : shahrsazi@shiraz.ir
آدرس : شیراز- میدان امام حسین – خیابان زند – انتهای خیابان رودکی – ساختمان معاونین عمرانی و شهرسازی
 

بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز