شهردار شیراز:

ایستگاه مترو وکیل الرعایا با بهره گیری از معماری زندیه، زیباترین ایستگاه مترو کشور است

شهردار شیراز در مراسم افتتاح ایستگاه مترو وکیل الرعایا گفت: به دلیل نزدیکی این ایستگاه به بازار وکیل، تلاش کردیم با بهره گیری از معماری زندیه، وفاداری این پروژه را به معماری بافت تاریخی - فرهنگی و بازار وکیل اعلام کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در این آیین افزود: ایستگاه متروی وکیل الرعایا در واقع یک مجموعه فرهنگی است و به مناسبت‌های مختلف از گالری های هنری این ایستگاه استفاده خواهد شد. همچنین در مناسبت‌هایی مثل نوروز که شاهد حضور مسافران در شیراز هستیم، این مکان به فرصتی برای ارائه تولیدات فرهنگی این کلانشهر اختصاص می‌یاید.
وی از مردم شیراز به دلیل تاخیر در افتتاح ایستگاه مترو وکیل الرعایا به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت سفر مسوولان ملی عذرخواهی کرد و گفت: این ایستگاه زیباترین ایستگاه مترو کشور است و در خط ۲ ایستگاه های زیباتری خواهیم ساخت.
شهردار شیراز اضافه کرد: در ساخت چنین پروژه‌هایی تلاش می‌شود تا مباحث اقتصادی هم مدنظر قرار گیرد، از این رو طبقه همکف و معبر اصلی این ایستگاه به فعالیت تجاری اختصاص داده شده تا از این طریق بخشی از هزینه‌های این پروژه تامین شود.
مهندس اسکندرپور با تاکید بر اینکه ساخت چنین پروژه‌هایی با همکاری جمعی امکان تحقق دارد، افزود: ساخت این ایستگاه در کمترین زمان ممکن نشان از توان بالای فنی، مشاورین، پیمانکاران و مجموعه شهرداری دارد.
وی از دولت بابت تزریق منابع مالی به مترو شیراز به رغم تنگناهای موجود در کشور تقدیر کرد و گفت: تزریق 600 میلیارد تومان به خط دو و 300 میلیارد تومان هم که اخیرا تامین شده در چنین شرایطی جای تشکر دارد و امیدواریم که تا پایان امسال تعدادی از ایستگاه‌های خط 2 به بهره‌برداری برسد.
شهردار شیراز سرعت عملیات اجرایی خط دو مترو را بی‌نظیر دانست و بیان کرد: به صورت موازی بخش‌های مختلف پروژه در حال انجام است همزمان کار خرید واگن نیز پیگیری می‌شود.
مهندس اسکندرپور با بیان اینکه امروز پایان عملیات اجرایی خط یک را اعلام می‌کنیم، تصریح کرد: امیدواریم که خط 2 را نه 20 سال که ظرف 4-5 سال به اتمام برسانیم و خط 3 را هم شروع کرده‌ایم.
وی درباره پروژه تراموا نیز گفت: امروز استاندار فارس قول دادند که مشکلات اجرایی تراموا برطرف شود و قرار بود که از اردیبهشت آینده کار تراموا آغاز شود که با شرایط کنونی به تاخیر افتاده و امیدواریم که بتوانیم به عنوان یک پروژه نو در ماه‌های آینده کار را شروع کنیم.۱۳۹۹/۰۶/۰۶
منبع : معاونت شهرساری و معماری
بازدید ها : ۴۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تماس با ما :
 
      تلفن : 071-32331214,32331688
پست الکترونیک : shahrsazi@shiraz.ir
آدرس : شیراز- میدان امام حسین – خیابان زند – انتهای خیابان رودکی – ساختمان معاونین عمرانی و شهرسازی
 
  
بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز