دکتر دودمان عضو شورای شهر

مهم ترین مزیت برنامه شهر دوستدار کودک در شیراز وفاق و همدلی همه متولیان امر کودک است

افزایش تعامل میان دستگاههای متولی حوزه کودک در شیرازو حرکت درجهت ایجاد شهر هوشمند دوستدار کودک در سال ۱۳۹۹

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز:
دکتر دودمان عضو محترم شورای اسلامی شهر و متولی پروژه شهر دوستدار کودک و رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات با اعلام این خبر در دومین جلسه شورای سیاستگذاری شیراز شهردوستدارکودک ضمن ارایه گزارشی از برنامه های مرتبط با کودکان در حوزه شهرسازی و معماری که توسط شهرداری شیراز در سال 1399  انجام  خواهد گرفت ؛ مهم ترین مزیت برنامه شهر دوستدار کودک در شیراز را وفاق و همدلی همه متولیان امر کودک در شیراز دانست که با  عقد تفاهم نامه رسمی همکاری میان دستگاههای متولی کودک در آینده نزدیک این حرکت نوین باثبات تر و مستحکم تر برداشته خواهد شد . وی هم چنین خواستار ان شد تا  کلیه پروژه های  سال 99 با همکاری کلیه نهادهای مسول  برنامه ریزی و زمانبندی گردد .
دودمان در ادامه گفت  وضع موجود کشور وگسترش  بیماری کرونا  سبب شد تا ضرورت توجه به اهداف و مولفه های شهر هوشمند دوستدار کودک برای همه مدیران شهری و متولی کودک بعنوان یک اصل اثبات گردد لذا از همه درخواست می شود همگان در برنامه های سال 99 این اصل را بعنوان یک پیش فرض مسلم مدنظر قرار دهند. در این زمینه شهرداری شیراز پارک هوشمند دوستدار کودک را برای اولین بار در پارک خلدبرین به اجرا خواهد رساند. هم چنین جلب سرمایه گذاری احداث دهکده کودک در مجاور پارک بعثت نیزازسایر موفقیت ها در زمینه کودک در سال99 برای شهرداری شیراز دانست.

دکتر ناصر رضایی مدیر کل امورشهرسازی شهرداری شیراز در این جلسه توجه به مفاهیم  شهر دوستدار کودک در همه ابعاد شهرسازی و معماری و تدوین ضوابط برای رفاه و آسایش کودکان علی الخصوص در فضاهای معماری خانه ها و مجتمع های مسکونی را  یکی از ضرورت ها  و اهداف حوزه شهرسازی شهرداری شیراز در سال 99 دانست وی ضابطه مند نمودن مکان یابی فضاهای آموزشی برای کودکان را یکی ازدستاوردهای آن حوزه دانست که با بررسی نقاط قوت و ضعف آن امسال نیزاستمرار خواهد یافت .

معاونت فرهنگی شهرداری شیراز نیز برنامه هایی از قبیل راه اندازی  مرکز فرهنگی کودکان کار ؛مشاوره تخصصی کودک و کلینیک حقوق کودکان و مراکز استعدادیابی در فرهنگسراها را به همراه تولید محصولات مجازی برای کودکان در کنار اپلیکیشن شیراز شهر دوستدار کودک را از اولویت های ان معاونت در سال 99 دانست.
 

اداره کل بهزیستی شهرستان شیراز و کانون توسعه و همیاری مهد های کودک فارس خواستار ساماندهی و نظارت بر خانه های بازی و خلاقیت درسطح شهر شدند که مقرر گردید مکاتبه ای با اصناف در خصوص نحوه واگذاری مجوز خانه های بازی کودکان و واگذاری مسولیت آن به  سازمان بهزیستی مورد تاکید قرار گیرد. هم چنین کانون توسعه مهدهای کودک استان فارس نسبت به ارسال طرح های پیشنهادی المان کودک به اداره شهر دوستدار کودک اقدام نمایند.تشکیل کمیته تدوین محتوا با هماهنگی ومحوریت  اداره کل آموزش و پرورش فارس و سایر دستگاه های همکار حوزه کودک از دیگر مصوبات جلسه فوق الذکر بود که با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی و اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی برپا و استوار خواهد گشت.

جانمایی و نصب اتاق های مادر و کودک در پایانه ها و فضاهای عمومی پرتردد شهری با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و کارگروه سلامت کودک شهر دوستدار کودک  و هم چنین  پیش بینی  تمهیدات نصب صندلی کودک در کلیه   وسایل حمل و نقل عمومی  بعلاوه بررسی شرایط و ضوابط   واگذاری پارک های ترافیک در سال ۹۹ به بخش خصوصی و اعلام نتیجه به شورای سیاست گذار از اهم مصوبات جلسه فوق با مسولیت معاونت حمل و نقل و ترافک شهرداری شیراز بود .

این جلسه با حضورمدیران بخش های مختلف در شهرداری شیراز از جمله معاونت فرهنگی اجتماعی و ورزشی ، معاونت حمل و نقل و ترافیک, اداره کل شهرسازی ،اداره شهردوستدارکودک ، و همچنین مدیران و معاونین ادارات و نهاد های مرتبط با حوزه کودک از جمله دفتر امور بانوان استانداری فارس، معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان ،اداره کل بهزیستی شیراز ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان  ، دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، کانون توسعه و همیاری مهد های کودک فارس ،مشاور طرح شهردوستدار کودک وانجمن های مردم نهاد با محوریت ارائه برنامه زمانبندی طرح ها و برنامه های شهردوستدار کودک ادارات و نهادهای مذکور در سال ۱۳۹۹ برگزار و در انتها مقرر گردید اداره شهر دوستدار کودک پیگیری امور فوق را تا تشکیل جلسه بعدی شورای سیاستگذاری پیگیری نموده و در دهه اول خردادماه جلسه بعدی شورای سیاستگذاری برگزار گردد.

روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز۱۳۹۹/۰۲/۲۱
منبع : معاونت شهرساری و معماری
تعداد بازدیدها : ۱۹۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تماس با ما :
 
      تلفن : 071-32331214,32331688
پست الکترونیک : shahrsazi@shiraz.ir
آدرس : شیراز- میدان امام حسین – خیابان زند – انتهای خیابان رودکی – ساختمان معاونین عمرانی و شهرسازی
 
  
بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز