معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز خبر داد:

طراحی باغ کودکان در خیابان شهید رمضانی

مهندس جواد بهادری گفت: باغ کودک درفضایی به مساحت تقریبی ۱۴۰۰۰ متر مربع واقع در خیابان شهید رمضانی در نظر گرفته شده است که طراحی فاز اول آن در حدود ۶۰۰۰ متربع مربع انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز مهندس جواد بهادری با اشاره به طراحی باغ کودکان در حوزه معاونت شهرسازی و معماری افزود: در باغ کودک، کودکان ضمن گردش و گذراندن اوقات فراغت با مسائل و آموزش های عملی آشنا می شوند و با حضور در کنار هم سالان خود، برخوردهای اجتماعی را می آموزند و با آموختن دانسته های خود اعتماد به نفس پیدا می کنند.

وی گفت: شهرداری شیراز در صدد آن است با برنامه ریزی معین، جهت تحقق پذیری این مهم  و در راستای سیاست های شهر دوستدارار کودک گام بردارد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز اظهار داشت: طبیعت و فضای سبز همواره تاثیر مطلوبی در روحیه کودکان داشته‌اند و کودکان به خوبی با محیط‌ هایی که مملو از گل و گیاه باشند ارتباط برقرار می‌کنند و طراحی فضاهایی سرسبز که جدا از داشتن گیاهانی متنوع، با داشتن انواع وسایل تفریحی نظیر تاب و سرسره و یا حتی احداث شهربازی در میانه باغ می توانند نیازهای اولیه کودکان را برای بازی و لذت بردن از محیط برطرف نمایند. 

مهندس جواد بهادری اصول و رویکرد طراحی باغ کودکان را ترکیب و تداوم فضاهای بسته و باز و طراحی به صورت پلان آزاد به صورت دیوارها و مبلمان سبک جابه جا شونده و تا شونده و مانند آن، به نحوی که کودکان با نظارت مربی بتوانند فضا را به مقتضای برنامه آموزشی تغییر دهند تا دگرگونی های لازم را در فضا ایجاد شود را بیان نمود. 

معاون شهردار شیرازادامه داد: باید شرایط مناسبی ایجاد کرد تا کودکان بتوانند محیط و طبیعت اطراف خود را بشناسند چرا که این حق کودکان است و این دوران سنی بهترین زمان برای آشنایی و آموختن است و این آموختن، مستلزم وجود یک فضای مناسب است، فضایی که درکوتاه ترین زمان، بیشترین مطالب را در اختیار کودک قرار دهد و کودک با ذهنی پاک و جذاب موارد را برای همیشه به خاطر می‌سپارد.

مهندس بهادری از جمله اهداف اجرای این پروژه را ارتقای فرهنگ کودکان از طریق بازی و تفریح  اعلام کرد و گفت: یکی از موارد مهم دررفع این نیازها، ایجاد فضاهایی است که کودک در آن رشد کند زیرا فضا و محیط هم در پرورش جسمی و هم رشد و روحی روانی کودکان تاثیرگذاراست.

مهندس عبدالرسول امیری کارشناس اداره مطالعات و طراحی شهری که طراحی پروژه باغ کودکان را انجام داده است می گوید: از جمله مــــواردی کـه در نـقـاشـی کــودکــان شاهد می باشیم، ایـجـاد مسیرهای نـامـشـخـص جـذاب و اسـتـفـاده از علائم کـودکـانـه و استفاده از رنگهای شاد است که فضاهای بزرگ متنوع به دلیل ایجاد حس آزادی و تعامل با دوستان، از جمله مکانهای مورد علاقه کودکان است.

وی افزود: مهندس علیرضا امیدیان نیا از کارشناسان اداره مطالعات و طراحی شهری در تهیه طرح های سه بعدی این پروژه نهایت همکاری را داشته اند.

روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز۱۳۹۸/۰۸/۱۲
منبع : معاونت شهرساری و معماری
تعداد بازدیدها : ۱۰۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تماس با ما :
 
      تلفن : 071-32331214,32331688
پست الکترونیک : shahrsazi@shiraz.ir
آدرس : شیراز- میدان امام حسین – خیابان زند – انتهای خیابان رودکی – ساختمان معاونین عمرانی و شهرسازی
 
  
بارگذاری و بروز رسانی محتوا: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز